Kjær overtar etter Caroline Lunde, som har vært kommunikasjonssjef i Vipps MobilePay siden mai 2022.
Det skriver Vipps selv, i en pressemelding.
– Jeg gleder meg veldig til å jobbe videre med et lag jeg allerede kjenner veldig godt, og som jeg mener er blant de aller beste i bransjen. Caroline har bygget et sterkt nordisk kommunikasjonsmiljø som jeg gleder meg til å bygge videre på, sier Kjær.
Hun mener kommunikasjon får en stadig viktigere rolle når Vipps MobilePay vokser i Norden og konkurransen om betalingsvanene blir tøffere.
Caroline Lunde er ferdig som kommunikasjonssjef i VippsFoto: Vipps
– Vipps er i en veldig spennende posisjon. Vi har en merkevare folk har et nært forhold til, samtidig som vi konkurrerer med noen av verdens største teknologiselskaper. Da holder det ikke bare å lage gode produkter. Vi må også være tydelige på hvem vi er, hvorfor et sterkt nordisk alternativ er viktig og fortsette å fortjene tilliten folk har til oss. Der har kommunikasjon en viktig jobb å gjøre, sier Kjær.
Kjær kom til Vipps for tre år siden fra kommunikasjonsbyrået Wergeland Apenes. I Vipps har hun frem til nå hatt ansvaret for selskapets eksterne kommunikasjon.
Elisabeth Marie Myhre, leder for Mennesker og Merkevare i Vipps MobilePay, mener det er en stor styrke at den nye kommunikasjonssjefen kommer fra egne rekker.
– Kari kjenner både laget, kulturen og selskapet svært godt. Samtidig har hun den faglige tyngden og gjennomføringsevnen som trengs for å utfordre oss og ta kommunikasjonen videre. Vi har store ambisjoner for Vipps MobilePay, og jeg er veldig glad for at Kari har sagt ja til å lede kommunikasjonsarbeidet fremover, sier Myhre.
Hun trekker samtidig frem jobben Caroline Lunde har gjort.
– Caroline har vært helt sentral i å bygge et sterkt nordisk kommunikasjonslag og utvikle måten vi kommuniserer på gjennom noen svært viktige år for selskapet. Hun etterlater seg et sterkt lag og sterke resultater. Det er vi veldig takknemlige for, sier Myhre.