Emma «Mini» Gyllenhammar og moren Kathinka «Muttern» Gyllenhammar.

CMedical har inngått samarbeid «Mini» og «Muttern»

CMedical har inngått et samarbeid med Emma «Mini» Gyllenhammar og moren Kathinka «Muttern» Gyllenhammar, som i november 2025 legger ut på ekspedisjon mot å bli verdens første mor–datter-duo som går til Sydpolen.

Publisert

Det skriver CMedical i en pressemelding. 

De skriver også at sponsoratet ikke bare handler om eksponering, men om å «støtte en historie som speiler kjernen av det de jobber med hver eneste dag: å gi mennesker livet tilbake».

– Historien til Emma viser hva moderne kirurgi kan utrette når vi kombinerer teknologi, erfaring og pasientens egen vilje. Det var ikke et alternativ å ikke bidra til at Mini og Muttern skal nå målet sitt. For oss er dette et sponsorat med mening, tett knyttet til merkevaren vår, sier CMO i CMedical, Unni-Lovise Godager Berge.

Sammen med byrået Hekt har CMedical lagt en PR- og kommunikasjonsplan for å dele både forberedelser, ekspedisjon og tilbakeblikk.

– Dette er en fortelling om styrke, utholdenhet og samhold, og samtidig en viktig milepæl i norsk polarhistorie. For oss i Hekt er det et privilegium å bidra til å formidle en historie som kan inspirere mange, og som ikke minst oser girlpower, sier Sara Stefansdottir, rådgiver i Hekt.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS