Gitte Skilbred skal jobbe med kommunikasjon i Deichman.

Nesten 100 søkte – Gitte Skilbred fikk jobben

– Det å kunne bidra til å styrke Deichmans posisjon og relevans i en tid med store endringer i både medievaner, teknologi og kulturforbruk, er svært motiverende, sier Skilbred.

Publisert

– Jeg søkte fordi Deichman er en av Norges mest besøkte og folkekjære kulturinstitusjoner. Det å få jobbe med et oppdrag som handler om tilgang til kunnskap, litteratur, fellesskap og demokratibygging, kjentes både meningsfylt og viktig, skriver Gitte Skilbred i en e-post til KOM24. 

Hun mener biblioteket er en institusjon som når bredt, og at det trengs god kommunikasjon for å formidle den verdien til enda flere.

– Det å kunne bidra til å styrke Deichmans posisjon og relevans i en tid med store endringer i både medievaner, teknologi og kulturforbruk, er svært motiverende, skriver hun.

Hun var ikke alene om å ønske seg jobben som seksjonsleder for kommunikasjon i Deichman. 98 personer var på søkerlisten, og Skilbreds navn var ett av ni som var unntatt offentlighet.

– Det føles stort og litt uvirkelig. Når så mange dyktige kommunikasjonsfolk viser interesse, sier det noe om hvor attraktiv Deichman er som arbeidsplass. Jeg er både stolt, takknemlig og ydmyk. For meg gir dette et tydelig signal om at Deichman har en institusjon og et fagmiljø som har kraft og påvirkning. Det gir energi, og det gir ansvar.

Deichman har et lite kommunikasjonsteam med fire medarbeidere. Teamet jobber tett på besøkende, ansatte, samarbeidspartnere og Oslo kommune. 

– Etter å ha jobbet her i fire uker er jeg særlig imponert over bredden i kompetansen samt evnen til å snu seg rundt på kort varsel. Målet vårt er å løfte Deichmans posisjon og profil ytterligere, og vi i kommunikasjon skal bidra til å gjøre bibliotekene tilgjengelig for enda flere av Oslos innbyggere, skriver Skilbred.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS