Oslofjord Convention Center styrker eventsatsing
Oslofjord Convention Center i Sandefjord henter Jenny Rannemo og Eivind Griffith Brænde for å løfte eventsatsingen og trekke flere kunder fra inn- og utland til Europas største konferanselandsby.
Oslofjord Convention Center har store planer for vekst de neste årene.
Konferanselandsbyen, som holder til i Sandefjord, er størst i Europa og stiller med 9000 sengeplasser og uslåelig kapasitet for storskala arrangementer.
Nå ansetter de Jenny Rannemo som Head of Projects og Eivind Griffith Brænde som Senior Project Manager.
– Arrangementer er et sterkt verktøy
Rannemo, som har over 18 års ledererfaring fra event- og teknologibransjen, kommer helt fra Stockholm for å lede prosjektteamet hos Oslofjord. Hun har tidligere erfaring fra blant annet Stockholmsmässan, TPO og MTR Nordic Group.
Hos Oslofjord vil hun jobbe særlig med å sikre at prosjektteamet samarbeider godt slik at arrangementer gjennomføres sømløst og av høyeste kvalitet i alle ledd. Hun gleder seg stort til å ta fatt på sin nye rolle.
– Jeg ønsker å styrke hvordan Oslofjord organiserer arrangementer i dag og skape uforglemmelige øyeblikk for alle som besøker oss. Dette er et sted som rett og slett må oppleves, forteller hun.
Samtidig starter Eivind Griffith Brænde som ny Senior Project Manager. Han har tidligere hatt ulike lederstillinger i DN Media Group og The & Partnership i tillegg til DNB, der han har hatt ansvar for en rekke store prosjekter og arrangementer.
– Arrangementer er et av de sterkeste kommunikasjonsverktøyene en virksomhet har, og noe langt flere burde få øynene opp for. Jeg gleder meg til å være med på å trekke flere til Oslofjord og skape minnerike opplevelser, sier Griffith Brænde.
– Fikk wow-opplevelse
I tillegg til å allerede være størst av sitt slag i Europe, har Oslofjord Convention Center store vekstplaner. For både Rannemo og Griffith Brænde var kombinasjonen av skala, fasiliteter, visjoner og omgivelsene avgjørende for deres valg av ny jobb.
– Da jeg gjorde research på Oslofjord, fikk jeg en skikkelig wow-opplevelse. Det ligger et enormt potensial her for arrangementsturisme, både nasjonalt og internasjonalt. Å få være en del av det føltes som en unik mulighet, sier Griffith Brænde.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no