Ole Emil Johnsen og Marius Marius Myhrvold i Hekt.

Ole Emil Johnsen blir COO og partner i Hekt

Johnsen kommer fra lederrolle i Burson, og vært ansvarlig for markedskommunikasjon.

Publisert

– Vi skal hjelpe virksomheter som jobber med å engasjere og påvirke sine interessenter. Med Ole Emil på laget styrker vi oss på markedsstrategisk kommunikasjon og blir enda bedre rustet til å rådgi kundene våre med å posisjonere seg for vekst, innflytelse og endring, sier daglig leder og partner i Hekt, Marius Myhrvold i en pressemelding.

Hekt teller nå tolv rådgivere i tillegg til tre assosierte partnere.

Johnsen får rollen som COO og partner med ansvar for å videreutvikle byråets tjenester og styrke den daglige driften.

– Jeg gleder meg til å bidra til å bygge broer mellom fagdisiplinene og hjelpe kundene til å vinne posisjoner, skape endring og bygge sterke merkevarer, sier Johnsen.

Han trekker frem at kombinasjonen av markedsinnsikt, samfunnsforståelse og strategisk rådgivning blir stadig viktigere for kunder som vil bruke kommunikasjon som et strategisk ledelsesverktøy for å lykkes med endring og styrke sin konkurransekraft.

– Jeg er imponert over hva teamet har fått til så langt. Digitale spydspisser, kreative hoder og sterke PR-strateger, som kundene elsker å jobbe med. Min rolle blir å videreutvikle strategisk retning, bygge laget videre og bidra til å forbedre tjenestene våre, sier Johnsen.

Historien mellom de to lederne startet allerede i studietiden på BI.

– På et nachspiel drømte vi om å starte vårt eget byrå. Få uker senere var vi i gang med Colt Kommunikasjon, Norges første PR-byrå med spesialisering på sosiale medier, sier Myhrvold.

Duoen ble i 2010 hentet til Gambit Hill & Knowlton for å styrke selskapets digitale satsing. 

Etter fire år gikk Johnsen videre til rådgivnings- og ingeniørmiljøet COWI, hvor han jobbet med ekstern kommunikasjon, markedskampanjer og merkevarebygging. I 2021 vendte han tilbake til Hill & Knowlton Strategies (nå Burson), der han de siste fire årene har hatt lederroller med ansvar for mobilitet og transport, bygg og infrastruktur, samt fagområdene markedskommunikasjon, kreativitet og PR.

Myhrvold på sin side etablerte Hekt sammen med First House tidlig i 2023 etter nesten 13 år i Gambit H&K Strategies i ulike lederroller i Norge og EMEA.

– Det oppleves helt naturlig å være på samme lag etter noen år fra hverandre. Vi har begge hatt hver vår reise gjennom bransjen og samler nå vår erfaring for å løfte Hekt videre. Det er inspirerende å bygge noe sammen igjen, sier Johnsen.

Hekt AS inngår i samme byrågruppe som First House, Hastings, Sustainability og Vektor Consulting.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS