Christian Thu har fått ny jobb.

Christian Thu går til dansk mediekonsern

Det danske mediekonsernet JFM har ansatt Christian Thu som ny Chief Commercial Officer (CCO).

Publisert

Thu kommer fra Amedia, hvor han de siste ni årene har hatt en rekke kommersielle roller, senest som direktør for nasjonalt salg.

I februar skrev KOM24 at Thu skulle starte for seg selv, basert på et LinkedIn-innlegg. Nå er det altså klart at han får rollen som CCO i danske JFM.

– For meg er JFM det mest spennende mediekonsernet i Norden. Danmark har alltid stått mitt hjerte nær, og jeg brenner for samfunnsoppdraget om demokrati og samhold som utgivere representerer. Denne kombinasjonen gjør at jeg går inn i rollen med stor ydmykhet og engasjement, sier Thu i en pressemelding.

Han tiltrer 1. august 2026, og vil inngå i JFMs konsernledelse. JFM er Danmarks nest største privateide mediekonsern og dekker hele landet.

– Christian har en imponerende erfaring og kunnskap om kommersiell virksomhet i mediebransjen, og har vist en imponerende evne til å skape resultater. Han kan best beskrives som en person som er initiativrik, ambisiøs og målrettet, med et stort kommersielt fokus og et utpreget vinnerinstinkt, sier administrerende direktør Jesper Rosener i JFM.

Powered by Labrador CMS