Tidligere Unge Venstre-leder til Zero
Ane Breivik går inn i ny rolle som rådgiver i Miljøstiftelsen Zero.
– Jeg gleder meg til å jobbe enda tettere med vår tids største utfordring, i det jeg mener er Norges viktigste organisasjon for klima og miljø, sier Ane Breivik i et innlegg på LinkedIn.
Breivik har nylig takket for seg i Venstre og tankesmien Langsikt, og går nå inn i ny jobb som rådgiver i Miljøstiftelsen Zero.
Der får hun ansvar for fagområdene industri og energi, og sier hun ser fram til å bidra med sin kompetanse fra EU/EØS-rett, politikk og kommunikasjon.
– Vi har en stor oppgave foran oss dersom vi skal kutte utslippene våre samtidig som vi sikrer konkurransekraften til norsk industri. Det er absolutt ingen motsetning mellom disse målene. Men det krever at vi griper mulighetene nå, før det er for sent, sier Breivik.
Breivik var leder i Unge Venstre fra 2021 til 2024. Hun har vært vararepresentant til Stortinget i to perioder, først for Sveinung Rotevatn og nå for Abid Raja.
Ved høstens stortingsvalg var hun andrekandidat for Akershus Venstre, men partiet endte under sperregrensen.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no