Fra venstre:Thomas Strandskogen og May Britt Hansen
Fra venstre: Thomas Strandskogen og May Britt Hansen

Ny byråleder for Z Event Trondheim og Crazy Coyote

– Nå skal vi forsterke og videreutvikle opplevelser.

Publisert Sist oppdatert

May Britt Hansen tar over stafettpinnen som byråleder i Z Event Trondheim, samtidig som hun leder aktivitetsselskapet Crazy Coyote. Begge selskapene er en del av DSD Explore-familien.

Det melder selskapet i en pressemelding.

Hansen kommer fra stillingen som daglig leder i Trondheim Tech Port og har blant annet jobbet som salgsdirektør for Strawberry og reiselivssjef for Trøndelag og Trondheim.

 – Det er magisk å komme tilbake til event- og opplevelsesnæringen. Jeg har stor tro på teamet i Z Event Trondheim og Crazy Coyote, og på hva vi kan utvikle sammen, sier Hansen i pressemeldingen.

Hun sier at Trondheim og Trøndelag har vist seg som en sterk arrangementsregion innen idrett, kultur, mat og teknologi. 

– Nå skal vi forsterke og videreutvikle opplevelser – til det beste for både nye og eksisterende kunder. Det å være del av et nasjonalt byrå med kontorer i flere byer gir et sterkt fagmiljø og spennende muligheter. Jeg er utrolig takknemlig og ydmyk for denne muligheten og gleder meg til å løfte i flokk!, sier hun.

Thomas Strandskogen, daglig leder i Z Event, ser fram til reisen videre:

 – Å få May Britt Hansen inn som byråleder i Trondheim er et viktig strategisk grep. Hun kombinerer solid ledererfaring og regional innsikt med et sterkt nettverk – og et brennende engasjement for å utvikle mennesker, merkevarer og opplevelser som gir effekt. Vi har store ambisjoner for både Z Event Trondheim og Crazy Coyote. Dette handler ikke om å smelte sammen selskaper, men om å samle styrker. Med May Britt i spissen får vi en leder som bygger kultur, forener kompetanse og skaper samspill – til det beste for kundene. Jeg er utrolig glad for å ha henne med på laget.

 Z Event ble nylig kåret til Årets Eventbyrå i Byråprofil – som det første eventbyrået noensinne. Selskapet er resultatet av fusjonen mellom Kite Kommunikasjon og Event og Z Event, og har i dag over 60 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, Bergen og Trondheim.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS