Nina Stensrud Martin i Demo.

Nina Stensrud Martin blir ny redaksjonssjef i Demo

– Jeg tror veldig på oppdraget som ligger i bunn, sier Demos ferskeste ansettelse.

Publisert

Medieoppstarten Demo har ansatt Nina Stensrud Martin som ny redaksjonssjef, skriver Medier24.

Hun kommer fra stillingen som kommunikasjonssjef i FN-Sambandet.

Stensrud Martin har tidligere vært sjefredaktør i Aschehoug, journalist og programleder i NRK, forfatter, redaktør for lørdagsmagasinet til Klassekampen og ansvarlig redaktør i radiOrakel. Hun er også medeier i produksjonsselskapet Stereo AS.

– Jeg tror veldig på oppdraget som ligger i bunn, som handler om at det er en lengsel etter å kvitte seg med støyen og komme nær en gjeng journalister som velger ut saker de vil gå i dybden på for deg, hver dag, sier hun til Medier24.

Medstifter Ingrid Tinmannsvik forteller at Stensrud Martin var blant de aller første de ble tipset om.

– Vi er veldig glade for at hun nå blir redaksjonssjef i Demo. Hun er meget kunnskapsrik, en drivende dyktig historieforteller og leder med de helt riktige verdiene, sier hun.

Demo starter ikke opp før etter sommerferien og har til nå fått inn litt over 5.300 medlemmer.

På spørsmål om risikoen ved å ta jobben, svarer Stensrud Martin at det ikke er noe hun bruker energi på.

– Det er en sikkerhet i jobben her, i historien som ligger bak etableringen, backingen fra Zetland og de flinke folka som allerede er rekruttert, sier hun.

Før hun takket ja, var det likevel viktig å møte ledelsen i Zetland.

– Jeg ville få en følelse av hvor dedikerte og investerte de var. Jeg ble veldig betrygget på det, sier hun.

Powered by Labrador CMS