NVE og Statsforvalteren velger Whydentify
Girer opp den offentlige satsingen når det går dårlig i det private.
Etter anbudsprosesser har både NVE og Statsforvalteren valgt Whydentify som byrå innen stillingsannonsering og employer branding. Kontraktene har en øvre grense på hhv 14 og 8 millioner kroner over fire år.
– Det er selvfølgelig veldig gøy å få en bekreftelse på at vi leverer tjenester kunder vil ha, sier daglig leder Nicolas Tidhammar, i en pressemelding.
I konkurransen deltok både reklamebyråer, mediebyråer, rekrutteringsselskaper og tradisjonelle søknadssystemleverandører (såkalte ATS) – fra både Norge og Sverige. Blant byråene som konkurrerte finner vi Carat, Dentsu, Noa Connect og Atyp.
– Det er interessant å se at stadig flere miljøer får øynene opp for stillingsannonsering og employer branding. Vi tror vi har en fordel av å være spesialister på området snarere enn å ha det som et tillegg til øvrige tjenester, sier Tidhammar i pressemeldingen.
Sommeren i fjor fikk også Whydentify inn flere statlige kunder, da med Skatteetaten, Sykehuspartner og Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon.
– Det er veldig positivt med flere offentlige kunder, da flere private aktører opplever svekket behov for å rekruttere og til og med går til oppsigelser av ansatte, sier Tidhammar.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no