Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no
To nye partnere i First House
Etter drøye tre år som seniorrådgivere tas Harald Victor Hove og Espen Risholm opp i partnerskapet i rådgivningsselskapet First House.
– Harald og Espen leverer rådgivning på høyt nivå og bygger relasjoner og tillit over tid, både med kunder og kollegaer. Det er en glede å ønske dem begge velkommen inn i partnerskapet, sier daglig leder Jon Georg Dale, i en pressemelding.
Harald Victor Hove leder First Houses kontor i Bergen og har bygget opp selskapets posisjon på Vestlandet. Han har bakgrunn som byråd i Bergen og har tidligere vært daglig leder i Maritime Bergen og i Hardangerviddatunnelene AS.
– Harald kombinerer politisk tyngde med erfaring fra næringslivet. Når han i tillegg har bygget opp Bergenskontoret vårt til å bli en viktig vekstmotor, er det velfortjent at han nå tar steget inn i partnerskapet, sier Dale.
– First House er et unikt rådgivermiljø, og jeg er stolt over å ta dette steget, sier Hove.
Espen Risholm har bakgrunn fra Nærings- og fiskeridepartementet, Schibsted, Adevinta og Ice Group, noe som gir ham bred forståelse av skjæringspunktet mellom politikk og næringsliv.
– Espen behersker alt fra finansiell kommunikasjon og investor relations til strategisk rådgivning i krevende prosesser, og setter seg raskt inn i komplekse problemstillinger, sier Dale.
– Å bli partner er virkelig en stor motivasjon for å fortsette å levere stadig bedre rådgivning til kundene våre, sier Risholm.