Tina Munkvold blir VIXEN-sjef: – Skal ta VIXEN til nye høyder
VIXEN henter tidligere VASS PR-leder Tina Munkvold som ny partner- og eventansvarlig. Nå varsles økt satsing på kommersielle samarbeid og flere møteplasser i influenserbransjen.
VIXEN ansetter Tina Munkvold i en nyopprettet rolle som Head of Partners & Event.
Munkvold kommer fra stillingen som daglig leder i VASS PR, og får nå ansvar for å utvikle partneravtaler, videreutvikle VIXEN Awards og bygge nye konsepter sammen med kommersielle samarbeidspartnere.
Ifølge VIXEN-sjef Pia Tryland er ambisjonen å ta en tydeligere rolle i utviklingen av influenserbransjen.
– Mange influensere og bransjeaktører etterspør flere arenaer hvor de kan lære, møtes og bygge relasjoner. Vi har en ambisjon om å videreutvikle VIXEN-universet med fokus på flere møteplasser og aktiviteter, sier Tryland i en pressemelding.
VIXEN Awards, som kårer Norges beste influensere i 17 kategorier, har de siste årene etablert seg som en sentral møteplass i bransjen.
Samtidig ønsker selskapet nå å styrke verdien for kommersielle partnere gjennom hele året – ikke bare rundt selve prisutdelingen.
Med Munkvold om bord intensiverer VIXEN partnersatsingen. Målet er å ha en innsiktsdrevet tilnærming og skape økt verdi gjennom skreddersydde partneraktiviteter for enda større utbytte og eksponering
– Jeg har jobbet tett med Tina de siste åtte årene som leverandør til VIXEN Awards, og er super stolt over at hun nå velger å satse 100 prosent på VIXEN, sier Tryland
Munkvold har over 16 års erfaring fra PR, merkevarebygging, event og influencer marketing. Hun peker på at VIXEN kan ta en større posisjon i markedet fremover.
– Etter å ha bidratt til VIXEN Awards i mange år, ser jeg et stort potensial i hele konseptet. Ved å styrke posisjoneringen vår i markedet har jeg tro på at vi sammen kan realisere en betydelig vekstmulighet. Jeg gleder meg stort til å videreutvikle VIXEN og få samspillet mellom brands og influensere til å virkelig blomstre, sier Munkvold.