Kirster Hoaas skal jobbe med kommunikasjon og politikk i Sjømat Norge.

Krister Hoaas blir fagsjef for kommunikasjon i Sjømat Norge

Går fra stillingen som regionsjef i vest til å bli fagsjef for kommunikasjon og politikk.

Publisert

– Jeg får tittelen Fagsjef kommunikasjon og politikk og inngår i avdelingen for nettopp kommunikasjon, politikk og strategi. Arbeidsoppgavene ligger jo i avdelingsnavnet, skriver Hoaas i en melding til KOM24.

Som regionsjef for havbruk vest har han hatt vestlandsbrillene på, fortsetter han, men han har samtidig sett helheten langs kysten. 

– Nå skal jeg jobbe med hele kysten og hele sjømatnæringen som arbeidsfelt, men samtidig ha vestlandsbrillene med meg på innerlommen.

Han gleder seg til å være enda tettere på arbeidet med å bedre og styrke rammebetingelsene og forvaltningen av havbruksnæringen.

– I tillegg skal jeg i enda større grad jobbe med å få frem en mer kunnskapsbasert og balansert debatt om det som ikke bare er landets nest største eksportnæring, men også kystens og trolig landets viktigste distriktsnæring, skriver Hoaas.

– Hva tror du blir mest utfordrende i den nye rollen?

– Jeg kunne sagt at jeg kommer til å savne den tette kontakten med vestlandsoppdretterne, men den tror jeg ikke at jeg kommer til å miste.

Hoaas begynte å jobbe i Sjømat Norge i august i 2022. Før det var han samfunskontakt i Lerøy Seafood i nesten fem år. Han har også en fortid som journalist og reporter i Bergens Tidende og TV 2.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS