Bytter byrå etter åtte år
Kjartan Haugen går fra Markedssjefene til Jubel Design.
Der blir han strategisk merkevarerådgiver.
Haugen har jobbet i Markedssjefene siden 2018, hvor han har hatt rollen som merkevarestrateg og designer.
– Etter nesten åtte år er det på tide å si takk for nå. Jeg startet i Markedssjefene fordi konseptet var og er genialt, skriver Haugen i et innlegg på LinkedIn.
Han trekker særlig fram fagmiljøet i byrået.
– Det er ganske mye lettere å stå i krevende oppdrag når du vet at en fagsterk flokk står parat og har ryggen din, skriver han.
Haugen peker også på bredden i konsulenthverdagen.
– Konsulentlivet er en finurlig kombinasjon av store strategispørsmål og veldig konkrete detaljer. Før lunsj: «Hvordan skal denne merkevaren posisjoneres?» Etter lunsj: «Hvordan skal ordet eventuelt forkortes?»
Nå har han hatt sin første arbeidsdag i Jubel Design.
– Jeg gleder meg til å jobbe videre med strategisk design og enda tettere på hvordan merkevarer skal utvikles for å oppnå tydelighet, styrke og vekst, skriver Haugen.
Haugen er også kjent fra TV 2-programmet «Sommerhytta», som han vant sammen med ektemannen Knut Ivar Pelerud i 2019. Sammen har de også gitt ut boka «To pappaer», om veien til å bli foreldre.