Smilende kvinne i mørk jakke foran blå gardin
Anne Flæte (55) er ansatt som kommunikasjonssjef og leder for Kommunikasjonsenheten i Forsvarsdepartementet.

Forsvarsdepartementet henter kom-sjef fra First House

Anne Flæte (55) er ansatt som kommunikasjonssjef og leder for Kommunikasjonsenheten i Forsvarsdepartementet.

Publisert Sist oppdatert

Flæte kommer fra stillingen som partner og avdelingsleder i kommunikasjonsbyrået First House.

– Jeg er glad for å få Flæte med på laget. Hun har bred erfaring fra strategisk kommunikasjonsarbeid og mediehåndtering, og kjenner norsk næringsliv og media godt. Vi skal gjennomføre Forsvarsløftet i en tid med store endringer, og det er viktig å kunne kommunisere godt og helhetlig om politiske veivalg, sier departementsråd Frede Hermansen til regjerninga.no

Flæte har 20 års erfaring som journalist og redaksjonsleder, og er utdannet statsviter.

Kommunikasjonsenheten i Forsvarsdepartementet skal understøtte departementets strategiske målsettinger, både internt og eksternt. En mer urolig verden legger nye rammer for utviklingen av Norges sikkerhets- og forsvarspolitikk. Det fører igjen til behov for å utvikle helhetlige budskap som treffer relevante målgrupper.

– Jeg gleder meg til å få jobbe sammen med alle de dyktige og erfarne medarbeiderne i departementets kommunikasjonsavdeling. Forsvarsløftet er en nasjonal dugnad for å gjøre Norge tryggere. God kommunikasjon som forteller hvordan denne dugnaden løses, er avgjørende for tilliten til og realiseringen av Forsvarsløftet, sier Flæte.

Powered by Labrador CMS