Bureau henter prosjektleder fra NoA
Bureau har ansatt Ida Myhre som ny prosjektleder. Hun kommer fra Unfold og går inn i en strategisk rolle i byrået.
– Vår modell krever sterke prosjektledere. Ida går inn som kundeeier og får en nøkkelrolle i den videre utviklingen av byrået. Hun imponerte oss fra første møte, sier byråleder Helena Egeland i en pressemelding.
Siden oppstarten har Bureau valgt en annerledes struktur enn tradisjonelle byråer, skriver de.
Rådgiverrollen er fjernet til fordel for team bestående av prosjektleder og kreativ rådgiver, et grep de mener samler ansvar tettere på kunden og fjerner unødvendige ledd.
Myhre går inn i rollen sammen med Lise Schelvan, i et miljø som det siste året har vunnet flere offentlige anbud og styrket kundelisten med blant andre OBOS, Bankenes Sikringsfond og Saint-Gobain.
– Jeg har fulgt med på Bureau en stund og liker hvordan byrået er bygget rundt hva kunden faktisk trenger. Du møter menneskene som gjør jobben, noe som gjør at avgjørelser kan tas kjapt, sier Myhre.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no