Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no
Ine Eriksen Søreide om veninnen: – Hun skal ikke være spinndoktor
Det er det andre som skal være.
Denne uken ble det kjent at Høyre har ansatt Marte Ziolkowski som rådgiver. Hun ble først omtalt som spinndoktor av NRK, men nå avviser Høyre-leder Ine Eriksen Søreide at det er rollen hennes.
– Hun skal ikke være spinndoktor. Det er det andre som tar seg av. Men hun er ansatt som en spesialrådgiver for partilederen, som de fleste andre partiledere også har, sier Søreide til God Morgen Norge på TV 2.
TV 2 har også denne uken avslørt at Ziolkowski og Eriksen Søreide er veninner, og hun skal blant annet ha vært den eneste gjesten Søreide personlig inviterte til Høyres landsmøte, hvor hun ble valgt til leder.
– Marte Ziolkowski og jeg har jobbet sammen i mange år. Vi omgås også privat, og det vet jo de aller fleste og dette har vært kjent. Hun blir jo først og fremst ansatt fordi hun har den kompetansen som trengs, sier Søreide.