Konkursene ble åpnet 30. juni ved Asker og Bærum tingrett, etter oppbud.

Konkurs med million­gjeld

Styret har meldt oppbud for hele konsernet etter tolv års drift. 

Publisert

PR- og kommunikasjonsselskapet Mediacore og reklamebyrået The Volume er registrert konkurs.

Konkursene kommer etter at medie- og produksjonsmiljøet Media Sør meldte oppbud etter tolv års drift.

Styreleder og daglig leder Remi André Netteland meldte oppbud for hele konsernet. Dette omfattet også Media Sør Productions og Cadens. Selskapene hadde samlet gjeld på 3,7 millioner kroner.

Ifølge Lyngdals Avis var selskapene økonomisk sammenvevd. Bakgrunnen for oppbudene var bortfall av nøkkelkunder, svekket kundegrunnlag og presset likviditet.

– Den siste tiden har vi mistet flere nøkkelkunder, og også kontrakter fordi kundene selv har fått økonomiske utfordringer. Samlet sett utgjør dette en betydelig del av omsetningen vår. I et allerede krevende marked, og uten tilstrekkelige reserver til å stå i det over tid, har vi ikke lenger grunnlag for videre drift, sa Netteland til avisen.

Fem ansatte mistet jobben da selskapene meldte oppbud, skrev Lyngdals Avis.

– Alle forstår jo at når vi ikke tjener penger og når det ikke er et marked som responderer sånn vi er vant til. så går det ikke lenger. Det er stor forståelse for det. Alle har jobbet hardt som de alltid har gjort for å skape i Media Sør, men vi kan ikke leve på kjærlighet, sa Netteland.

Media Sør ble etablert for tolv år siden med Lyngdals Avis, og utviklet seg senere til et markedsførings- og produksjonsmiljø med kunder i store deler av regionen.

Powered by Labrador CMS