Publicis og Opplysningskontoret for frukt og grønt har kommet med ny kampanje.

Publicis Kitchen og OFG kommer med ny versjon av «Hunger Games»

Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG) vil fokusere på timene etter skolen og før foreldrene kommer hjem.

Publisert

Hvem husker vel ikke det å komme hjem og raide skuffer og skap for gjemte godbiter, snacks fra helgen og smågodtet som foreldrene dine trodde var godt gjemt. Røre ut sjokopulver og melk til en deilig sjokoladekrem eller lage ostesmørbrød som hovedsakelig bestod av ost og ketchup.

– Vi har i mange år hatt fokus på gode og sunne vaner i matpakken. Her har både foreldre og barn vært flinke til å tillegge seg gode vaner. Men det er ett måltid som har vært litt glemt – nemlig maten barna selv lager etter skolen og før foreldrene kommer hjem, sier Maren Berg i OFG.

Det er dette måltidet, i det som ofte blir kalt «plyndringstimen», OFG nå vil inspirere til å finne gode alternativer til. 

Derfor lot de to tiåringer; Mina og Jakob, vise hvordan de går til verks når de kommer hjem etter endt skoledag. 

Resultatet var ikke overraskende på noen måte, bortsett fra kreativiteten de viste i hvor de leter og hva som kan kvalifisere som «måltid».

– Det er ikke lett å komme opp med gode alternativer til barn på jakt etter sukker. Men med enkle grep kan man komme opp med smaksrike og fristende alternativer for sultne barn, sier Berg.

INVOLVERTE:

PUBLICIS KITCHEN

  • Rådgiver: Hans Moe og Anne Mari Hoff
  • Kreativt team; Torkel Bjørnstad Sveen og Ola Øvrelid
  • Prosjektleder: Susanne Vikskjold Solberg
  • Produsent: Håkon Ludvik Grønvold

OFG

  • Maren Berg

EPLEHAGEN

  • Regi: Isak Råkil Ingebrigtsen 
  • Foto: Eskil Hoel Abrahamsen 
  • Innspillingsleder: Mattias Milde Amland 
  • Opptakslyd: Bastian Brauer 
  • Prodass: Iver Bones

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS