NOSLEEPTILBROOKLYN kan bli årets europeiske byrå
Torsdag kveld kan NOSLEEPTILLBROOKLYN gjøre noe ingen norske eller skandinaviske byråer har gjort før: vinne Agency of the Year under European Sponsorship Association (ESA) Awards i London.
– Bare det å bli nominert til Agency of the Year på ESA er stort. Dette er Europas fremste nåløye innen sponsorship marketing, og det er supergjevt for oss og for den norske sponsorbransjen at vi som det første norske byrået er med i kampen om den prisen, sier faglig leder Aris Theophilakis, i en pressemelding.
ESA Awards regnes som Europas viktigste prisutdeling for sponsorarbeid og partnerskap
Under fjorårets ESA Awards tok NOSLEEPTILLBROOKLYN hjem fire gull, ett sølv og hovedprisen Sponsorship of the Year, alt for arbeidet med Gjensidige. En slik storeslem var en historisk prestasjon i ESA sammenheng. Til årets prisutdeling har de seks nominasjoner for arbeidet med Gjensidiges «Pauserommet», og i november fulgte byrået opp med Grand Prix pluss flere andre priser under BEA World i Roma, den kanskje mest anerkjente internasjonale konkurransen i eventbransjen.
– Summerer vi opp, er vi Europas klart mest prisbelønte byrå innen spons og event. Det er ganske surrealistisk, sier daglig leder Cecilie Fosselie.
Men NOSLEEPTILBROOKLYN er ikke eneste norske byrå med vinnersjanser torsdag. Det kan du lese mer om i saken under:
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no