Herman Flesvig fronter ny kampanje for Matsentralen
Herman Flesvig fronter ny kampanje for Matsentralen

Apriil og Herman Flesvig stakk av med Grand Prix

Fredag ble Rogalands beste reklamejobber hedret. 

Publisert

Stavangerregionens svar på Gullblyanten, det største kretsmesterskapet i reklame- og design-Norge, mottok også i år bidrag fra hele Rogaland, skriver de i en pressemelding.

Sterk Reklame arrangeres av Kreativt Forum og styringsgruppen for Sterk Reklame og vinnerjobbene var fordelt på flere av byråene i regionen.

Studio Blunt sikret seg tre gull: For jobben «Take Take Take - Beyond the Board – Motion Identity» for Chess i kategorien Design, digitale flater, for «When the Season Changed – Et visuelt univers i trykk» for komponist, låtskriver og vokalist Camilla Rosenlund i Grafisk design print, og for egenpromoteringen «ABCD. Interactive Experiments. Creative code as Brand Language» i Grafisk design, identitet.

APRIIL procontra vant gull i kategoriene Kampanje og Utendørs og omgivelser, begge for «Startstreken», med SpareBank 1 Sør-Norge som kunde. Byrået kunne også juble for et gull i kategorien Film og onlinefilm for «En tredjedels julefortelling» for Matsentralen, et samarbeid gjort på tvers i APRIIL og Moxey.

To byråer sikret seg to gull hver: Laat for «Endelig Naandag» for Zouq Restaurant i kategorien Sosialt og digitalt, og for «Trening (på-å-gå-til-bussen) senter» for mobilitetsselskapet Kolumbus i kategorien Aktivering.

TADA vant gull i Håndverk for «Er du i samme båt?» for Maritim Opplæring, og sammen med Moxey fikk byrået også gull i kategorien Film og onlinefilm for samme jobb.

Fasett tok gull i kategorien Print for «Vær enda mer den du er med Aftenbladet» for Stavanger Aftenblad, mens Camilla Rosenlund vant gull i Grafisk design logo for «Stavangeroratoriet – en forestilling av byen, om byen, for byen».

Kveldens gjeveste utmerkelse, Grand Prix, gikk til APRIIL og Moxey for «En tredjedels julefortelling». 

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS