Tre kolleger smilende sammen innendørs foran Sweet Creatives-profilering
Gjengen i Laat blir nå en del av Sweet Creatives. Astri Totland og Arnstein Torsvoll er de som er igjen av det opprinnelige byrået.

Laat blir en del av Sweet-fel­les­ska­pet

Et­ter et kre­ven­de 2025 ser den lil­le gjen­gen i Stav­an­ger fram­over og hå­per på bed­re ti­der. 

Publisert

(C. Sundts gate, Ber­gen:) – Vi vel­ger det jo vel­dig mye på grunn av at vi har like am­bi­sjo­ner. Vi ser lik­het i hvor vi har lyst til å po­si­sjo­ne­res i mar­ke­det, må­ten vi har lyst til å job­be på med små team, fo­ku­sert, tett på kun­der. Og det har vært vel­dig nær det vi byg­ger Laat for å være i ut­gangs­punk­tet. Så det er egent­lig lik kje­mi, lik re­la­sjon, like ver­di­er og lik am­bi­sjon.

Det sier Arn­stein Tors­voll, en av de opp­rin­ne­li­ge grün­der­ne av det Stav­an­ger-ba­ser­te re­kla­me­by­rå­et Laat. 

De var i ut­gangs­punk­tet fire ut­bry­te­re som etab­ler­te sitt eget byrå ved års­skif­tet til 2024. To år sei­ne­re er det bare to av de opp­rin­ne­li­ge som er med fort­satt, Tors­voll og Ast­ri Tot­land, i til­legg har de fått med seg en ny.

Nå vil de ta fart og bli med i det svens­ke byrå­sam­ar­bei­det Sweet, som etab­ler­te seg med sitt før­s­te kon­tor i Norge i Ber­gen, den­ne uken.

Tors­voll sier at de snus­te på sam­ar­beid da de etab­ler­te seg, men gikk for en an­nen løs­ning. Nå har de li­ke­vel be­stemt seg for å gå sam­men med Su­san­ne Svend­sen og Tho­mas Bir­ke­land i de­res sat­sing.

– Vi kjen­te ikke et sykt be­hov et­ter å være det sto­re og na­sjo­na­le. Men de grei­e­ne de egent­lig vil få til, er litt mer fram­tids­ret­tet enn det som kan­skje er pro­ble­me­ne til man­ge by­rå­er. I by­rå­ene fin­nes det så sykt mye kom­pe­tan­se. Og så er det for­ret­nings­mo­del­len og kan­skje den his­to­ris­ke mo­del­len som er pro­ble­met. Hvil­ke for­vent­nin­ger by­rå­ene sat­te opp, sier han.

Svend­sen har tid­li­ge­re vært ute og for­talt at de skal job­be på en an­nen måte, både med sine an­sat­te og kun­der.

– Jeg skal ikke si at det er en løs­ning de har, men jeg tror på den mo­del­len. Jeg tror på må­ten de har tenkt på og øns­ker å ten­ke på, sier Tors­voll.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS