Jenny Skavlan og kollega Ingrid Bergtun på Vixen Awards. Skavlan vant i kategorien årets influencer mote.
Jenny Skavlan og kollega Ingrid Bergtun på Vixen Awards. Skavlan vant i kategorien årets influencer mote.

Vinnerne av Vixen Awards

Fredag kveld var det endelig duket for å kåre vinnerne i Vixen Awards.

Publisert Sist oppdatert

Saken oppdateres fortløpende ettersom vinnerne i de ulike kategoriene avsløres.

(GAMLE LOGEN, OSLO): Fredag kveld samlet influenser-Norge seg i Gamle Logen i Oslo for å overvære Vixen Awards. Prisutdelingen som normalt sett deles ut i januar, ble tidlig flyttet for å unngå å være en digital utdeling, i håp om fest og feiring av Vixens 10-årsjubileum.

Årets utdeling ledes av konferansier Siri Kristiansen.

I år har det vært rekordmange nominasjoner, hele 30,000 som har blitt til 75 finalister fordelt i 14 kategorier.

  • Årets influencer: Mote

Jenny Skavlan - @jennyskavlan

  • Årets influencer: Beauty

Leah Isadora Behn - @leahhhbeauty

  • Årets influencer: Trening og helse

Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine

Jørgine Massa Vasstrand, bedre kjent som Funkygine, på den røde løperen fredag. Her sammen med datteren.
Jørgine Massa Vasstrand, bedre kjent som Funkygine, på den røde løperen fredag. Her sammen med datteren.
  • Årets influencer: Livsstil:

Sara Emilie - @saraaaemiliee

  • Årets influencer: Interiør

Camilla Bakken - @design_logg

  • Årets influencer: Mat

Emilie Nereng - @emilienutrition

Emilie Nereng vant mat-pris under årets Vixen Awards.
Emilie Nereng vant mat-pris under årets Vixen Awards.
  • Årets influencer: Reise og friluftsliv

Helene Myhre - @helenemoo

  • Årets influencer: Underholdning

Oskar Westerlin - @oskarwesterlin

  • Årets influencer: Bærekraft

Hanne-Lene Dahlgren

  • Årets gullpenn

Trygve Skaug - @trygveskaug

  • Årets business

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Årets sterke mening gikk til Fredrik Solvang.
Årets sterke mening gikk til Fredrik Solvang.
  • Årets sterke mening

Fredrik Solvang - @fsolva

Liv Gravdahl, for mange kjent som hurryliv, ble av juryen kåret til årets stjerneskudd,
Liv Gravdahl, for mange kjent som hurryliv, ble av juryen kåret til årets stjerneskudd,
  • Årets stjerneskudd

Liv Gravdahl - @hurryliv

  • Årets forbilde

Tinashe Williamson - @tinashewilliamson

  • Folkets favoritt

Jørgine Massa Vasstrand, @funkygine

  • Årets influencer

Iselin Guttormsen - @iselinguttormsen

Juryen er doblet

– Juryen i år er nok den sterkeste noensinne med dyktige fagfolk på hver sin kant. Vi føler oss sikre på at disse menneskene kommer til å ha god oversikt over Influencer-markedet i Norge, har juryleder Astrid Valen-Utvik uttalt ved en tidligere anledning.

Årets Vixen-jury:

  • Astrid Valen-Utvik (Juryleder), sosiale medierådgiver i Valen-Utvik.
  • Camilla Bjørn, redaktør i NRK P3.
  • Halvor Harsem (KongHalvor),YouTuber og podkaster.
  • Ingeborg Heldal, redaktør i KK, AllerMedia.
  • Benedicte Kristiansen, Head of Strategy and Operations i Meltwater.
  • Erik Waatland, ansvarlig redaktør, daglig leder og eier av Medier24 og KOM24.
  • Janne Monsen Tveit, redaktør i 730.no.
  • Maren-Ronja Tufte Bjånes, Customer Success Manager i Inzpire.me.
  • Nastaran Kowkabi, kommunikasjonsrådgiver i Kowkabi Kommunikasjon.
  • VidarSingh, daglig leder og partner i mangfoldsbyrået Vi er OSS.
  • Helle Tjaberg, redaksjonssjef i Maison Interiør, Story House Egmont.
  • Pål Nisja-Wilhelmsen, direktør for innovasjon og forretningsutvikling i Nettavisen.

For ordens skyld er jurymedlem Erik Waatland ansvarlig redaktør for KOM24.

Powered by Labrador CMS