Ulike varianter av kampanjen fra Bureau og Plan.

Plan og Bureau markerte kvinnedagen på denne måten

«Den som tier, samtykker ikke», var budskapet.

Publisert

– Kontrastene kan kanskje virke store mellom overgrep i Norge, maktmisbruk som begås av rike eliter i USA og de grusomme overgrepene mot jenter i konfliktområder som Sudan, Etiopia og Haiti, sier sier Head of Branding and Storytelling i Plan Norge, Carina Lorentzen Holtmon i en pressemelding.

– Men bakteppet er et resultat av det samme: Jenter blir sett på som mindre verdt og blir ofre for maktmisbruk av mennesker i overlegne posisjoner.

Kampanjen ble lansert på plakater og i sosiale kanaler i anledning kvinnedagen.

– Heldigvis har vi nå en samtykkelov i Norge, for personer som er bevisstløse, sover eller er sterkt beruset, kan ikke samtykke. Det samme gjelder en som er livredd, sier kreativ leder i Bureau, Snorre Martinsen.

Det er EinarFilm som står bak filmproduksjonen og fotoene:

– Det gikk veldig kjapt fra idépresentasjon til ferdige uttak, så tusen takk til regissør Marie Lyseggen og gjengen i Einar Film som kastet seg rundt, avslutter Martinsen.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS