Kampanjen Change the course sikret seg gull og Grand Prix i PHNX Awards.
Kampanjen Change the course sikret seg gull og Grand Prix i PHNX Awards.

POL sikret seg Grand Prix i internasjonal konkurranse

– Det er et skikkelig klapp på skulderen til alle involverte.

Publisert

– Å vinne et Grand Prix og et gull for «Change the Course» henger utrolig høyt, og det gjør det ekstra stas at vi når gjennom i en så mangfoldig og sammensatt jury – med markedsførere, kreatører, journalister, byråledere, strateger og konsulenter fra hele verden rundt bordet, sier Thorbjørn Ruud, kreativ leder i POL, til KOM24.

De stakk av med både Grand Prix og gull i PHNX Awards. 

PHNX Awards ble opprettet i 2020 av Adforum og kaller seg selv verdens mest tilgjengelige og demokratiske prisutdeling.

Juryen består av en salig blanding av mennesker og det koster ingenting å sende inn bidrag. Men kommer du på shortlist må du ut med 199 euro. 

POL har fra før av tre bronse og en shortlist i konkurransen, mens Atyp sikret seg to gull i fjor.

Nå har altså POL tatt det enda et steg med gull og Grand Prix.

Det er KPMG-Caset «Change the Course» som har tatt dem helt til topps. KPMG er en av hovedsponsorene til Alpinlandslaget og de har gått sammen for å finne konkrete tiltak som kan foreslås som et skritt i riktig retning mot en mer bærekraftig idrett.

– Det er et skikkelig klapp på skulderen til alle involverte, både hos KPMG og i POL. En særlig stor honnør til Simen Schulerud Tønnesson, Head of Marketing and Communication i KPMG, og hele ESG-teamet som har lagt ned så mye arbeid i denne jobben, sier Ruud.

Kampanjen har tidligere sikret seg gull i Epica, gull og sølv i Content Marketing Awards og bronse i Gulltaggen.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS