Henter innovasjonstalent fra Schibsted
Publicis styrker produksjonsteknologien – ansetter Peder Bøyum
Publicis forsterker sin satsing på produksjonsteknologi ved å ansette Peder Bøyum som Production Technology Manager. Med bakgrunn fra CRM- og teknologiprosjekter skal Bøyum bidra til å styrke Publicis' rådgivning i skjæringspunktet mellom produksjon, teknologi og kunstig intelligens.
Den nyopprettede stillingen innebærer kartlegging og vurdering av ny produksjonsteknologi for å sikre at byrågruppens løsninger skalerer effektivt på tvers av kunder og behov.
Thomas Bjerkeli, teknologidirektør i Publicis, er overbevist om at ansettelsen vil gagne både Publicis og deres kunder:
– Markedet endrer seg raskt, og kundenes behov for innhold øker i både volum og kompleksitet. Samtidig åpner ny teknologi og AI for helt nye måter å produsere på. Med Peder på laget står vi sterkere til å hjelpe kundene våre med løsninger som gir bedre resultater, høyere kvalitet og lavere kostnader.
Publicis har gjennom det siste tiåret bygget sterke løsninger i skjæringspunktet mellom kreativitet og teknologi. Etableringen av et tverrfaglig produksjonsteknologi-team tidligere i år markerer en ny fase i arbeidet.
– Publicis har en tydelig ambisjon om å lede utviklingen i dette skjæringspunktet, og med et globalt teknologinettverk som er best i klassen, har vi alle forutsetninger for å få det til, sier Bøyum.
Bøyum vil samarbeide tett med det tverrfaglige teamet for å identifisere forbedringsmuligheter, optimalisere arbeidsprosesser og videreutvikle bruken av ny teknologi på tvers av byrågruppens produksjonsmiljø.
– Vi trenger folk som utfordrer etablerte tenkemåter og kan koble innovasjon, teknologi og forretningsforståelse på nye måter. Peder har en sjelden evne til å se mønstre og overføringsverdi på tvers av domener. Dette er avgjørende egenskaper når vi skal bygge fremtidens produksjonsmodell for våre kunder, sier Bjerkeli.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no