Fra den nye kampanjen laget av JCDecaux.

«Reklameinntekter styrker kollektiv­tilbudet» er budskapet i ny kampanje

JCDecaux lanserer den andre delen av en kampanjeserie som skal gjøre reisende oppmerksomme på at reklame hvert år tilfører kollektivtrafikken flere hundre millioner kroner.

Publisert

Kampanjen er utviklet av Hans Martin Rønneseth, Thomas Askim og prosjektleder Susanne Solberg i Publicis Leo.

Ett av budskapene er at «mesteparten av reklameinntektene går tilbake til kollektivtrafikken og bidrar til vedlikehold av T-banen».

Siden 2021 har Sporveien Media økt sitt årlige bidrag til kollektivtrafikken fra rundt 100 til over 200 millioner kroner, uten at antall reklameflater har økt. I tillegg kommer betydelige reklameinntekter fra togstasjoner, skriver JCDecaux selv i en pressemelding.

De skriver også at utendørsreklame nyter økende tillit blant annonsører, og at en viktig årsak til det er at mediet oppleves som mindre påtrengende og irriterende. De viser til en undersøkelse fra 2024 fra Mindshare.

– Vi er veldig stolte av kampanjen og svært fornøyde med uttrykket i denne sommerpulsen. Kampanjen vises gjennom sommeren og fram til skolestart på over 1 600 reklameskjermer inne i trikker, på T-bane- og togstasjoner over hele landet. Vi håper folk får med seg at reklame for grillmat, solkrem, plantejord, kubb og bikini gir svært viktige bidrag til finansieringen av kollektivtrafikken, sier markedsdirektør i JCDecaux, Jo-Øystein Slinde.

Powered by Labrador CMS