Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no
ANTI sikrer seg vekstvinner etter byråkamp
Dellia Group gjør seg klar for videre vekst i Europa, og har valgt ANTI som sin kreative samarbeidspartner.
Siden de første posene med tørket mango dukket opp i dagligvarehandelen i 2019, har Sunshine Delights vokst til å bli et av de store vekstmerkene i norsk og skandinavisk dagligvare.
Nå har selskapet bak, Dellia Group, valgt ANTI til å bistå med merkevarestrategi, pakningsdesign og reklame.
ANTI gikk seirende ut av en byråkonkurranse i vinter, der både norske og svenske byråer deltok.
– Vi har brukt flere år og enormt med energi på å få produktet riktig. Derfor vinner vi på smak. Nå er det tid for neste trekk. Vi må bli tydelige. I dag blir vi valgt, men ikke alltid husket. I 2026 handler det om rekkevidde og repetisjon, og om å bygge en merkevare folk faktisk kjenner igjen. ANTI er med fordi de utfordrer oss på det, sier Group CMO Steinar Helgesen i Dellia Group.
Sunshine Delights har hatt sterk vekst siden lanseringen i 2019. I 2025 økte omsetningen med 140 prosent til 638 millioner kroner. Produktene selges nå i 11 land.
Et viktig grep fremover er å samle produktene under én global merkevare.
– Dette er på mange måter den perfekte jobben for ANTI. Vi får gjøre det vi gjør best: å bygge merkevarer gjennom strategi, design og reklame, sammen med et svært ambisiøst selskap, sier ANTI-sjef Kenneth Pedersen.
Leder for reklame i ANTI, Torstein Drogseth, utdyper:
– Når du forstår hvor opptatt Dellia er av kvalitet og når du ser hvor langt de går i å sikre den, da forstår du også konkurransefortrinnet deres. Tørket frukt var ingenting før disse folka dukket opp, og vi er henrykt over å få lov til å gi liv til merkevaren deres.
Partene opplyser at samarbeidet allerede er godt i gang.