
Spleiselag sikrer sommerfest for bransjen – igjen
Det har vært spekulert i om det blir sommerfest eller ikke. Nå bekrefter Kreativt Forum og produsentene at bransjefesten i Frognerparken blir arrangert også i år.
Kreativt Forum bekrefter nå at den populære sommerfesten i Frognerparken går av stabelen tirsdag 24. juni.
Arrangementet skjer på samme sted som i fjor – hos Anne på landet – og samler bransjefolk til DJ, foodtruck, velkomstdrink og bar, i kjent, uformell stil.
– Kjære bransjevenner! Selvsagt blir det sommerfest, skriver Kreativt Forum på sine nettsider.
Dermed gjentas suksessen fra 2024, da over 450 personer møtte opp til den spontane erstatningen for strandfesten i Cannes.
Som KOM24 tidligere har omtalt, har det vært betydelig nedgang i antall norske bidrag til Cannes Lions.
I år er det bare sendt inn 75 bidrag – nesten 40 prosent færre enn for to år siden. Færre norske tilstede i Cannes gjør at den tradisjonelle strandfesten, som tidligere ble arrangert av Kreativt Forum på torsdagen under festivalen, igjen er avlyst.

– Vi gjør en vurdering hvert år rundt påsketider. I år har vi landet på samme konklusjon som i fjor, at vi ikke vil arrangere shortlist-party i Cannes, uttalte KF-leder Benedikte Løvdal til KOM24 i mai.
Da var det fortsatt uklart om det ville bli en erstatningsfest i Oslo.
– Vi håper å få med produsentene på en felles sommerfest her hjemme i år også, men dette er ikke endelig avklart ennå, sa Løvdal.
Årets fest blir mulig takket være et spleiselag fra: Einar Film, OBHF, Fantefilm, Pravda, Bacon, Yess, Flambert, Oslo Assembly, Kader Kader, Pappenheimer, Push – og Kreativt Forum.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no