Styreleder Elling Balhald i Run AS, som sitter på HOKA-rettighetene, og Johannes Høsflot Klæbo fortsetter samspillet etter at første etappe på 10 år er over.
Styreleder Elling Balhald i Run AS, som sitter på HOKA-rettighetene, og Johannes Høsflot Klæbo fortsetter samspillet etter at første etappe på 10 år er over.

Klæbo forlenger med HOKA

Er blitt enig med HOKA om en ny samarbeidsavtale.

Publisert

Klæbo og HOKA begynte samarbeidet allerede i 2015 da Johannes Høsflot Klæbo var 18 år gammel, det var året før hans gjennombrudd på seniornivå. 

10 års samspill er tilbakelagt. Nå går de for 5 nye år.

Det melder partene i en pressemelding. 

Det var Johannes Høsflot Klæbo som selv tok kontakt med HOKA som 18-åring. Klæbo sendte en mail og spurte om HOKA ville bli med ham på reisen som samarbeidspartner på veien mot sitt store mål; nemlig det å bli verdens beste skiløper.

10 år senere er den foreløpige fasiten klar, ikke minst med 6 VM-gull under siste vinters VM i Trondheim. 

Gjennom 10 års samarbeid har de gjennomført en rekke prosjekter sammen, blant annet har de utviklet spesialutgaver av HOKA-modeller sammen, som har resultert i over 100 000 solgte par av disse.

 – Et tydelig bevis på hva som skjer når verdensklasse møter innovasjon, sier Elling Balhald, styreleder i Run AS som sitter på de norske HOKA-rettighetene.

– Dette er ikke bare et sportslig samarbeid. Det er et kreativt partnerskap, bygget på lidenskap, prestasjon og felles visjoner, sier Elling Balhald. 

– Vi investerer i mennesker som inspirerer – og Johannes er i en klasse for seg. Nå ser vi frem mot fem nye år. Det er to OL og to VM. Det er nye milepæler – sammen. Med HOKA på laget fortsetter Johannes satsingen mot sitt største mål; å bli tidenes mestvinnende vinterolympier, sier Elling Balhald. 

Johannes Høsflot Klæbo har vært overbevist om samspillet i 10 år. Nå gleder han seg til minst 5 nye år.

– Jeg setter stor pris på at vi fortsetter arbeidet, og det er et helt spesielt samarbeid. HOKA har hatt tro på meg før jeg slo igjennom som senior i 2016 – og vi har siden utviklet et tillitsforhold som er langt mer enn et vanlig sponsorat, sier Johannes Høsflot Klæbo.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

 

Powered by Labrador CMS