Ikke kødd med den sterke historien «Jubileum, langvarige ekteskap og MS. Partiledernes landsmøtetaler er et nyttig grep for å få oppmerksomhet om egen politikk, men kanskje aller mest for å fjerne oppmerksomheten fra noe annet», skriver Jacob Mæhle og Hedvig Heyerdahl Moser.
Evig eies kun et dårlig rykte «Henning Kvitnes synger om kjærlighet, men det er ikke kjærlighet som gjør at denne strofen har surret rundt i hodet mitt de siste ukene. Det er renommeet til kommunikasjonsfaget.», skriver Anne-Lise von der Fehr i Kommunikasjonsforeningen.
Bransjetopp reagerer sterkt på rapport om offentlig kommunikasjonsbruk – Det er åpenbart at når du ser på områder som staten ikke lykkes på, så vil det være et stort innslag av manglende eller for dårlig kommunikasjon.
DigiUng vant statlig pris Informasjonstjenesten DigiUng ble tirsdag tildelt Bedre stat-prisen av finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp).
Ingen konkrete kommunikasjonskutt fra regjeringen i årets statsbudsjett I fjor kuttet de 40 millioner, i år er han langt mindre konkret.
Ingen blir overbevist av en kranglefant «Sinne, avbrytelser, skriking og pekefingre. Kranglefanter vinner sjeldent fram i livet, spesielt ikke i politiske dragkamper», skriver Henrik Pettersen Sunde.
Var PR-rådgjevar, er no politikar: – Dette er rein tåkelegging frå Vedum Stortingsrepresentant Alfred Bjørlo har sjølv vore PR-rådgjevar i fleire år. Han kjenner seg ikkje igjen i finansministerens framstilling av bransjen.
Dette sier de andre partiene om Vedums PR-nekt – Han får mye oppmerksomhet om noe som ikke vil forandre noe som helst.
Finansministeren som ikke tar råd «Det meste kunne vært unngått hadde han tatt råd fra en kommunikasjonsrådgiver», skriver Atle Hommersand i dette humoristiske innlegget.
Vedum takker nei til å lære mer om PR-bransjen Finansministeren ble invitert til å lære mer om PR-bransjen av de som utdanner framtidas PR-rådgivere. Det har han ingen intensjon om å takke ja til.
PR-eksperter inviterer Vedum til undervisningstime om hva PR-bransjen egentlig er De som utdanner framtidas PR-folk er ikke imponert over finansministerens siste utspill. Nå inviterer de han til å bli mer kjent med bransjen. Vedum selv sier han skjønner at PR-bransjen mobiliserer.
Vedum: Ikke ta telefonen hvis det ringer fra et PR-byrå Trygve Slagsvold Vedums motvilje mot PR-byråer er velkjent. Nå har de 28 stortingsrepresentantene til Sp fått beskjed om å ikke svare hvis et PR-byrå ringer.
Senterpartiet henter tidligere Dagbladet-journalist Gunnar Ringheim tiltrer rollen som ny kommunikasjonssjef på Stortinget.
Vedum får kritikk for skjenkestopp-kommunikasjonen – Denne måten å kommunisere på er forvirrende for de berørte, og rett og slett ikke holdbar.
Vedums tapte mulighet «Regjeringen har strammet til statens kjøp av PR-tjenester. Det gjenstår å se hvor effektivt det blir. Den symbolske effekten har nok vært som ønsket. Dessverre har Vedum & co. gitt fra seg en gyllen mulighet til virkelig å endre bransjen og innføre mer åpenhet.»
Falsk Vedum-konto på Twitter var godkjent av SMK Den falske Twitterkontoen til Trygve Slagsvold Vedum (Sp) var ved en feiltakelse godkjent av Statsministerens kontor.
Falsk Vedum-konto verifisert av Twitter Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) deler av seg med friske meninger på Twitter, på en tilsynelatende ekte konto. Men den tilhører ikke ham.