Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no
Erlend Mørch lager VM-podkast for NRK
I den nye NRK-podkasten «Mørch og VM» får lytterne en reisedagbok fylt med engasjement for USA, kjærlighet til det norske landslaget og profilerte gjester.
NRK lanserer podkasten «Mørch og VM» 28. mai.
Der skal Erlend Mørch følge det norske herrelandslaget under fotball-VM i USA.
– Jeg lager denne podkasten fordi jeg elsker å snakke om landslaget, og jeg elsker å snakke om USA, sier Mørch i pressemeldingen.
Mørch har tidligere laget podkasten «Mørch og makta». Nå retter han blikket mot fotball, politikk og samfunn.
Ifølge NRK blir det mindre vekt på kampstatistikk og resultater, og mer på kritisk dekning av vertsnasjonen USA. Det norske landslaget skal derimot få en «svært ukritisk» dekning, heter det i meldingen.
Sesongen starter i Norge, med landslagssjef Ståle Solbakken som første gjest.
Deretter blir det både spillerintervjuer og politisk analyse, før Mørch reiser videre til USA.
Under mesterskapet får han også selskap av Mímir Kristjánsson i flere episoder.
– Mímir er like glad i å snakke om fotball og USA som meg, men langt mer kunnskapsrik. Det er en perfekt kombinasjon, sier Mørch.
Hvor mange episoder det blir, avhenger av hvor langt Norge kommer i mesterskapet.
Mørch har på sin side troen.
– Jeg tror Norge kommer til semifinale, sier han.