Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no
EY tar KI-konseptet «Four Futures» til Kongsberg Agenda
Publikum skal ledes gjennom fire KI-drevne fremtidsscenarioer i en videreutvikling av EY sin prisvinnende installasjon.
EY viderefører sitt opplevelseskonsept fra Arendalsuka og lanserer en ny versjon av «Four Futures» om kunstig intelligens under Kongsberg Agenda 10. juni, fremgår det av en pressemelding.
Selskapet vant tidligere prisen Gullpollen for beste arrangement under Arendalsuka, der installasjonen tok publikum «med til fremtiden» i konkurranse med over 2.300 andre arrangementer.
Den nye utgaven legger kunstig intelligens i sentrum og lar publikum gå gjennom fire framtidsscenarioer der KI får en tydelig rolle.
– Vi erfarte i Arendal at når folk får «oppleve» fremtiden – ikke bare høre om den – så skjer det noe helt annet. De blir værende, de diskuterer og de tar eierskap til problemstillingene. Det er akkurat den typen kommunikasjon vi mener bransjen må utvikle mer av, sier Simen Trannum, leder for opplevelseskonsepter i EY, i pressemeldingen.
Ifølge EY skal installasjonen vise hvordan kommunikasjonsfaget beveger seg fra ren informasjon til mer involverende formater som skal skape dialog.
– Mange virksomheter snakker om KI på et høyt og abstrakt nivå, men strever med å gjøre det relevant. Ved å lede publikum gjennom fire ulike fremtidsscenarioer gjør vi konsekvensene mer håndgripelige – og dermed også mer strategiske for ledere, uttaler Martine Narvhus, leder for EYs KI-satsing i Norden, i meldingen.
Formålet beskrives som å utforme opplevelser som gir varige inntrykk og gjør det lettere for beslutningstakere å ta stilling til hvilke følger KI kan få for egen virksomhet.