Direktør i ANFO Annonsørforeningen Jan Morten Drange og fagdirektør Håvard Kvernaas Bakken .
Direktør i ANFO Annonsørforeningen Jan Morten Drange og fagdirektør Håvard Kvernaas Bakken .

ANFO har kåret de viktigste og mest irriterende buzzordene

Resultatet er kåret av mer enn 500 bransjestemmer.

Publisert

For tredje år på rad har ANFO gjort en undersøkelse om buzzord og bransjeuttrykk i bransjen. Hver respondent har plukket ut fem ord og uttrykk.

Her er ordene utvalget mener vil være de viktigste i 2022.

Buzzord

BuzzordTotal i prosentAnnonsør i prosentByrå i prosent
Brukeropplevelse343634
Effekt282434
Bærekraft232023
Samfunnsansvar232319
Kundereise212123
Datasikkerhet201914
Førstepartsdata201616
Relevant192518
Cookieløs verden191519
Transparens151515
ROI151811
Hybridkontor141513
Bærekraftmål131411
Branding12818
Mangfold12918

Helt i toppen finner vi Brukeropplevelse, Effekt og Bærekraft.

Også de mest overvurderte og irriterende uttrykkene har fått en plassering i samme kåringen. Denne listen ser slik ut:

Irriterende:

BuzzordTotal i prosentAnnonsør i prosentByrå i prosentMedier i prosent
Bærekraft25253123
Agil22231924
Influencer marketing22251425
Game changer19201814
Cookieløs verden18182217
Digital transformasjon18221318
Kundereise16161814
Hybridkontor16161610
Bærekraftsmål16171722
Disrupsjon15221312
Growth hacking15111813
Omnichannel15151218
GDPR14171213
Brand purpose1311199
Inbound marketing1391614
Powered by Labrador CMS