Snakk Kommunikasjon styrker laget med Øyvind Helleland (nummer to fra venstre). Her sammen med Carolin Molina Rustad, Stian Barsnes-Simonsen og Karen Brynildsen.

Snakk Kommunikasjon og Ramp styrker laget - henter fra NRK

Øyvind Helland blir kreatør og produsent: – Småskummelt å bevege seg fra store, trygge NRK.

Publisert

Denne artikkelen er over to år gammel.

Øyvind Helland var med fra lanseringen av NRK Super og har jobbet med nett, sosiale medier, gaming og programutvikling i ti år, etterfulgt av flere år i NRK Utvikling og NRKs underholdningsavdeling.

Han er ny kreatør og produsent i Ramp.

– Det er alltid småskummelt å bevege seg fra store, trygge NRK, til å sjonglere et tjuetalls kunder bestående av alt fra ideelle organisasjoner, undervisningsplattformer til bedrifter og tradisjonelle mediehus, sier Helland, i en pressemelding.

Hans erfaring vil styrke Snakk Kommunikasjon og deres kompetansemiljø, som øker satsningen for barn- og ungdom.

– Jeg gleder meg til å jobbe med flere innovative prosjekter parallelt, som alle har til hensikt å påvirke barn og unges hverdag positivt.

Ramp er navnet på barn- og ungdomsavdelingen i Snakk Kommunikasjon. Ramp har store merkevarenavn som Redd Barna, NHO, UNICEF Norge, NAF, MUNCH og Gjensidige på kundelisten og står blant annet bak TikTok-dramaserien Toxic.

– Øyvind har en unik erfaring med å utvikle store og innovative prosjekter på unge målgruppers premisser og har evnen til å faktisk få disse gjennomført. Han er også en ekte gamer og bygde NRKs gaming-nettverk og første strategi på området. Det er flott med en gamingekspert i staben. Vårt mål er å nå de unge målgruppene på de plattformene de er, sier redaksjonssjef i Ramp, Stian Barsnes-Simonsen.

I tillegg til Ramp har Snakk Kommunikasjon også avdelingen Simpl som fokuserer på kunder som ønsker å treffe målgruppene over 18 år. Snakk het tidligere Nordic Screens og ble startet i 2014 av tidligere programdirektør i TV 2, Nils Ketil Andresen.

Powered by Labrador CMS