Med «200 grunner til å feire!» fikk Telenor Norge og Y Story grunn nummer 201: gull i Årets kampanje erfarne.

Her er vinnerne av Magnet Awards 2026

28 caser kjemper om medaljene i årets Magnet Awards. Her får du fortløpende oversikten over hvem som stikker av med gull, sølv og bronse.

Publisert Sist oppdatert

(Ingensteds, Oslo)Torsdag deles Magnet Awards ut i regi av ANFO.

Prisutdelingen hedrer arbeid innen employer branding, og i år har totalt 28 caser fra norske arbeidsgivere og byråer vært på shortlist.

– Årets shortlist vitner om et høyt nivå på arbeidet innen employer branding foregående år, og det på kryss og tvers av bransjer og yrkesgrupper, sa jurygeneral Hans Petter Stub i Whydentify da shortlisten ble offentliggjort.

Årets priser deles ut i seks kategorier: Åpen klasse, Årets helhetlige employer branding, Årets kampanje egne medarbeidere, Årets kampanje erfarne, Årets kampanje studenter og Årets stillingsannonse.

I tillegg kåres Årets fagperson i employer branding.

Årets kampanje studenter

Gull: «Fengselsbetjent – kanskje mer typisk deg enn du tror?» med Kriminalomsorgens høgskole og utdanningssenter, High & Low produksjonsbyrå og Bloom.

Juryens begrunnelse:

«Denne kampanjen utmerker seg med en innsiktsdrevet, modig og svært treffsikker tilnærming til employer branding. Den identifiserer på en imponerende måte et avgjørende gap mellom kjennskap og faktisk forståelse av yrket, og klarer å omsette denne innsikten til et tydelig, relevant og kraftfullt verdiforslag.»

Sølv: «Pauserommet – til stede når det gjelder» med Gjensidige.

Bronse: «Gjensidigedagen 2026 – en gullbillett inn i arbeidslivet» med Gjensidige.

Årets kampanje erfarne

Gull: «200 grunner til å feire!» med Telenor Norge og Y Story.

Juryens begrunnelse:

«Når man er kjent holder det ikke å si at man er en spennende teknologiarbeidsgiver. Og det gjør heller ikke vinneren vår. Gullvinneren beviser det gjennom 200 nye IT-ansatte. Teknologi er jobben, men de ansatte er arbeidsplassen. 200 portretter. 200 ansikter. 200 bevis på at dette er mer enn en påstand fra kommunikasjonsavdelingen. Resultatene holder også gullnivå: tredobling av trafikk til karrieresidene og over 3 700 nye potensielle kandidater på én måned.»

Sølv: «Teknologer til Bærum kommune» med Bærum kommune og Whydentify.

Bronse: «Avinor – Livet på lufthavnen» med Avinor og Bloom.

Årets stillingsannonse

Gull: «Vy – Boksen går» med Vy, Spætt film og Pol.

Juryens begrunnelse:

«Årets gullvinner utmerker seg ved å møte kandidaten der kandidaten faktisk er – utenfor de tradisjonelle kanalene – med et tydelig og attraktivt verdiforslag. Løsningen kombinerer kreativitet og effekt på en overbevisende måte. Juryen vil særlig fremheve motet til å tenke nytt, og hvordan investeringen er gjort på en måte som gir varig verdi.»

Sølv: «Kommunedirektør Nordkapp» med Heia Nord-Norge og Polarnatt.

Bronse: «Jakten på somøøø-lederen» med Felleskjøpet, Berg Allum og Publicis Starcom.

Årets kampanje egne medarbeidere

Gull: «Årets» med Gjensidige.

Juryens begrunnelse:

«Årets gullvinner har forstått en fundamental sannhet: God employer branding er ikke en sprint, og kjappe, fikse ideer – det er et maraton. Juryen er dypt imponert over kontinuiteten i en satsing som har blitt foredlet over 14 år for å gjøre internkultur til en strategisk drivkraft. Resultatene er eksepsjonelle, med over 1600 nominasjoner og en målt stolthet og lojalitet som er så høy at man nesten lurer på om det er juks.»

Sølv: «Cleared for Takeoff» med Widerøe, Norwegian og JCP Event.

Bronse: «This is Eiendom» med DNB Eiendom, Just Cruzin’ Production og JCP Event.

Årets fagperson i employer branding

Årets fagperson i employer branding er Hanne Revholt, rekrutteringsansvarlig i Skatteetaten.

Juryens begrunnelse:

«Årets fagperson er en representant for en arbeidsgiver som har vist vei innen employer branding og rekruttering i en årrekke. De var blant de første store offentlige aktørene som fjernet søknadsbrevet, har gjennomført omvendt referansesjekk og eksperimentert med bruk av KI for å forsterke kandidatopplevelsen.

Årets fagperson vil kanskje tro at juryen har nominert feil person, siden hun har ansvaret for rekruttering snarere enn employer branding. Men slik juryen ser det, er rekruttering det første stedet der en virksomhets employer brand møter virkeligheten.»

Powered by Labrador CMS